THR1VE w prasie: to właśnie je dietetyk dzień przed imprezą

Zbliża się wielkie wydarzenie? Mówimy o ślubie, urodzinach lub zjeździe absolwentów szkoły średniej (eek!). Dietetyk THR1VE Shannon Young podzieliła się z Women's Health swoją radą na temat tego, co należy jeść dzień wcześniej.

Ostatnią rzeczą, której pragniesz w dniu wielkiego wydarzenia jest obudzenie się wzdętym i niewygodnym. Jednak na szczęście dość łatwo jest uniknąć tej sytuacji, stosując mądrą dietę dzień wcześniej. Szczerze mówiąc, często trzymam się posiłków THR1VE, ponieważ są one naprawdę czyste, ale możesz również zastosować się do tych prostych wskazówek, aby powstrzymać uczucie "nadmuchiwania jak balon". Ważne jest, aby zauważyć, że kilka z pokarmów, których polecam unikać przed wydarzeniem, jest pożywnych - więc nie rób tego na dłuższą metę.

Żywność, której należy unikać dzień wcześniej

Fasola i rośliny strączkowe
Uwielbiam ciecierzycę, soczewicę, czarną fasolę i tym podobne. Jednak jeśli nie są one odpowiednio przygotowane, cukry zawarte w fasoli i roślinach strączkowych nie mogą być prawidłowo trawione, co może powodować gazy i wzdęcia. Zamiast tego trzymam się chudych białek, takich jak kurczak, ryby i indyk. PSA: jeśli kilka win jest w planie, aminokwasy zawarte w białku pomagają w detoksykacji wątroby, co oznacza mniej dotkliwego kaca (cóż, idealnie - tylko tyle może zrobić chudy kurczak).

Sól
Unikaj pokarmów bogatych w sód, ponieważ zbyt duża ilość sodu spowoduje zatrzymanie wody, a w konsekwencji wzdęcia. FYI, łatwo jest przyjąć zbyt dużo sodu - nawet jeśli nie zbliżasz się do solniczki. Stosy sodu jest często ukryte w przetworzonej żywności marki "zdrowe", więc trzymać się całych żywności.

Jeśli masz więcej czasu...

Jeśli czytasz to kilka tygodni przed swoim wielkim wydarzeniem - ograniczenie nabiału i glutenu może również pomóc. Nie każdy jest wrażliwy na nabiał. Jednak jest to bardziej powszechny alergen pokarmowy niż wielu zdaje sobie sprawę i nawet najmniejsza nietolerancja może sprawić, że będziesz mieć wzdęcia. Uważam, że ograniczenie nabiału na kilka tygodni przed imprezą pozwala mi zachować czystą skórę.

Całkowicie eliminuję również gluten z mojej diety na kilka tygodni. Robiąc to, stwierdzam, że moje poziomy energii idą w górę, a to eliminuje wszelkie gazy i wzdęcia. Plus, cięcia glutenu może zmniejszyć stan zapalny - stan zapalny może prowadzić do patrząc i czując "puffy".

Żywność, którą należy jeść dzień wcześniej

Celem jest zjedzenie dużej ilości bogatych w składniki odżywcze pokarmów jako odrobiny kontroli szkód. W skrócie: pomóż swojej wątrobie.

Liście zieleni
Liście zieleni naturalnie odtruwają wątrobę, krew i układ oddechowy i są bogate w witaminy A, C, E i K, wapń, magnez, żelazo, cynk i potas. Jest to świetny przepis na poczucie energii - nie wymaga szampana (ok, szampan nadal może być wymagany...).

Jagody i cytryny
Ogólnie rzecz biorąc, wybieram żywność pełną antyoksydantów, fitochemikaliów i zdrowych tłuszczów. Świeże owoce i warzywa są zawsze świetnym wyborem, ponieważ są pełne składników odżywczych i mają wysoką zawartość wody. Pomarańcze, jagody, ogórek, szpinak i cytryny zawierają dużo witaminy C - ważnej dla produkcji kolagenu i zdrowej skóry. Pokarmy takie jak łosoś, sardynki, orzechy włoskie i nasiona lnu zawierają kwasy omega-3 i mają właściwości przeciwzapalne.

Marchewka i papryka
Spożywaj jaskrawożółte i pomarańczowe warzywa - papryka, burak i marchew to moje ulubione produkty. Zawierają one witaminy z grupy B, które są niezbędne do wspierania zarówno wątroby, jak i trzustki. Jeśli wybrany przez Ciebie napój na imprezę zawiera duże ilości cukru, a wiele z nich zawiera, Twoja trzustka będzie ciężko pracować produkując insulinę, a wątroba będzie pracować w nadgodzinach rozkładając alkohol.

Szybki plan posiłków przed imprezą

Oto co możesz zjeść w dniu imprezy lub dzień przed nią, aby mieć pewność, że czujesz się najlepiej:

Po przebudzeniu: Ciepła woda z wyciśniętą cytryną.

Śniadanie: Omlet z awokado, sautéed greens i grzybami.

Lunch: Zielone smoothie z borówkami, wodą kokosową, szpinakiem, awokado, ogórkiem i dobrej jakości białkiem w proszku.

Kolacja: Grillowany łosoś z mieszaną zieloną sałatką.

2-3 litry wody

Przekąska: Aktywowane orzechy w razie potrzeby.

Ta historia pierwotnie pojawiła się na stronie Women's Health. Przeczytaj oryginalny artykuł tutaj.