SUPLEMENTY: PO CO POWINNI SIĘGAĆ PANOWIE?

Warto zastanowić się jakie składniki mineralne i witaminowe powinni wybierać mężczyźni, którzy chcą zadbać o energię i siły witalne. Jak więc wybrać dobre witaminy?

Trzeba podkreślić, że organizmy obu płaci są zróżnicowane i ich zapotrzebowanie na witaminy i inne składniki odżywcze. Między innymi związane jest to z odmiennymi mechanizmami jeśli chodzi o przemianę materii, ale również gdy chodzi o warunki środowiskowe a także tryb życia. Generalnie przyjmuje się, że panowie ze względu na to, że mają większą ilość krwi, masę kostną będzie to powodować, że zapotrzebowanie jest w zakresie większej ilości witamin i minerałów niż w przypadku kobiet. Nie zawsze dieta jest w stanie zapewnić 100% niezbędnych składników, szczególnie gdy będzie tutaj chodziło o większy wysiłek fizyczny. Wtedy z pomocą przyjść mogą suplemenety dla mężczyzn. Jakie z nich warto wybierać?

POTAS I MAGNEZ DLA MĘŻCZYZN

Odpowiedni poziom jeśli chodzi o te pierwiastki będzie wpływać na prawidłową pracę mięśni a także serca. Magnez będzie wpływał na funkcjonowanie układu nerwowego, dlatego będzie ważne szukanie takich rozwiązań, dzięki którym będzie można je uzupełnić. Szczególnie jeśli ktoś pije dużo kawy i herbaty to uzupełnienie będzie bardzo ważne. Gdy wybiera się preparat z magnezem czy potasem warto się zdecydować na produkt, który ma dobrą zawartość jonów a jednocześnie odpowiednią postać chemiczną. Najlepiej gdy będą to formy organiczne. Mamy na rynku kilka ciekawych preparatów dla mężczyzn, które dodatkowo bardzo często mają w składzie także cynk i witaminę B6.

NIEZBĘDNE MINERAŁY – CYNK, SELEN, ŻELAZO

Cynk dla mężczyzn jest ważnym mikroelementem, ponieważ odpowiadać będzie za płodność i prawidłowe funkcjonowanie prostaty. Bierze on również udział w syntezie białek, poprawia pracę układu odpornościowego, także zdrowy wygląd skóry. Nic więc dziwnego, że jest praktycznie w każdym preparacie dla mężczyzn.

Selen jest znany jako produkt z dużym potencjałem antyoksydacyjnym, a więc będzie pokonywał wolne rodniki. Jest to ważne dla mężczyzn, którzy uprawiają sport, ponieważ w ten sposób chroni się komórki mięśniowe.

Żelazo będzie chronić przed rozwijaniem się anemii, a więc odpowiada za prawidłową ilość hemoglobiny we krwi transportującej tlen do komórek. Zapotrzebowanie na ten pierwiastek nie jest tak duże jak u kobiet, ponieważ męski organizm mniej będzie go tracić. Jednak aby mieć siły witalne na pewno będzie warto jego odpowiednią dawkę przyjmować.

Preparaty dla mężczyzn, które zawierają cynk i żelazo to najczęściej wiele połączonych składników, które mają także wiele innych witamin i minerałów. Dlatego w ten sposób stosując taki preparat można faktycznie skutecznie uzupełniać brakujące w organizmie składniki odżywcze.

ŻEŃ - SZEŃ DLA MĘŻCZYZN

Korzeń żeń szenia nie tylko będzie zwiększał siły witalne, ale również ma pozytywny wpływ na układ immunologiczny. Przede wszystkim jest on dobry dla panów, ponieważ poprawia libido i wzmacnia potencję.

WITAMINY DLA MĘŻCZYZN

Jeśli chodzi o witaminy, których nie może brakować w diecie mężczyzny będą to następujące składniki: witaminy A, E, C a także witaminy z grupy B. Ich uzupełnienie będzie bardzo ważne, gdyż panowie zazwyczaj nie są chętnie do sięgania po świeże warzywa czy owoce. Dlatego uzupełnienie witamin w postaci suplementów może się okazać bardzo istotne. Warto zdecydować się na taki preparat, w którym zestawienie składników witaminowych będzie możliwie najbogatsze i tym samym jedną tabletką wiele potencjalnych braków będzie można uzupełnić.