Popularny catering dietetyczny

Catering dietetyczny, czyli dieta pudełkowa cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Praktycznie w każdym mieście znaleźć można kilkanaście firm oferujących tego rodzaju usługi. Jak wybrać dobrą dietę pudełkową? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Zalety diety pudełkowej

Zacznijmy od tego, że coraz więcej osób stawia na zdrowy tryb życie. Grupa tych, którzy decydują się zatroszczyć o swoją sylwetkę nieustannie się powiększa. Można dzisiaj myśleć o zbilansowanym odżywianiu. Decydując się na zmianę nawyków żywieniowych, należy zmienić sposób, w jaki przygotowywane są posiłki. Dla wielu osób może to być naprawdę trudne zadanie. Wielu z nas nie ma kompletnie czasu, aby sporą część wieczoru spędzać w kuchni. Idealnym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji catering dietetyczny. Dieta pudełkowa dostarczana jest każdego dnia pod wskazany adres. Najczęściej składa się z pięciu posiłków, które zamawiający wybiera zgodnie z własnymi preferencjami, a także zapotrzebowaniem na mikro- oraz makroskładniki. Jest to na pewno rozwiązanie wygodne, które zapewnia sporą oszczędność czasu i pozwala uzyskać wymarzoną sylwetkę.

Czy dieta pudełkowa jest opłacalna?

To często zadawane pytanie. Niestety, decydując się na dietę pudełkową, trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem. Zanim jednak odrzucimy dietę pudełkową warto uczciwie zastanowić się nad tym ile w ciągu miesiąca wydajemy na jedzenie. Wydatki warto porównać z tym, ile musielibyśmy zapłacić za catering dietetyczny. Może bowiem okazać się, że ostatecznie dieta pudełkowa kosztuje nas mniej niż samodzielne przygotowywanie posiłków. Jeśli jednak zaliczamy się do osób, które jedzą jedynie dwa posiłki dziennie, pilnując przy tym, aby wydać na nie możliwie jak najmniej, dieta pudełkowa może okazać się sporym wydatkiem. Trzeba jednak pamiętać, że jedzenie dwóch posiłków o wątpliwej jakości raczej nie jest sposobem na uzyskanie dobrej sylwetki i cieszenie się zdrowiem. Oszczędności w takim przypadku są jedynie pozorne. Powrót do formy po latach zaniedbać może natomiast okazać się niezwykle trudny.

Koszty cateringu dietetycznego

Zastanawiając się nad tym, z jakimi kosztami będzie wiązał się catering dietetyczny, należy pamiętać, że duży wpływ ma na nie rodzaj wybranego menu, a także jego kaloryczność. Inaczej wygląda bowiem przygotowanie diety o kaloryczności 3500 kcal i takiej, której kaloryczność wynosi 2000 kcal. Menu można oczywiście dowolnie dopasować. Sprawdzone firmy mają naprawdę duży wybór. Wybierać można spośród opcji standardowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na menu wegańskie, wegetariańskie, a także dietę, która wyklucza na przykład laktozę bądź gluten. Przygotowywanie tak zróżnicowanej oferty jest odpowiedzią na oczekiwania klientów, które naprawdę mogą się między sobą różnić. Warto pamiętać, że cena cateringu może zależeć również od lokalizacji. W dużym mieście – na przykład w Krakowie oraz Warszawie – za taki catering trzeba zapłacić więcej niż w niewielkiej miejscowości. Jeśli mielibyśmy uśrednić ceny, to na ogół jest to wydatek wahający się od 30 do 60 złotych dziennie. Nie należy zapominać o tym, że koszt diety pudełkowej można skutecznie zmniejszyć. Wystarczy ograniczyć ilość posiłków. Można wówczas część posiłków otrzymywać z cateringu dietetycznego, a część przygotowywać samodzielnie. Obecnie propozycji diety pudełkowej jest naprawdę wiele. Nie brakuje naprawdę sensownych ofert. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy zainteresowany znalazł menu, które idealnie wpisze się w indywidualne potrzeby i oczekiwania.