Naturalne afrodyzjaki dla kobiet i mężczyzn

Luty, to czas gdy kupidyna bardziej krąży nad nami i czy tego chcemy czy nie to coraz częściej myśli uciekają w kierunku tajemnicy zakochania, miłości i stanów jakie są z tym związane. A co ciekawe do tej kwestii również chętnie odnosi się dietetyka. Może to zaskakiwać, ale mamy produkty, które naturalnie są w stanie te uczucia wzmagać. To tak zwane afrodyzjaki. Tym razem chcemy Wam podpowiedzieć po jakie naturalne afrodyzjaki warto będzie sięgać.

1. Krewetki

To drobne owoce morza, które są prawdziwą siłą jeśli chodzi o stymulatory wydzielania hormonów płciowych. Z czego wynika to działanie? Mają między innymi sporo cynku, selenu oraz witaminy E. Z tych samych powodów za afrodyzjaki uważa się również ostrygi, które przede wszystkim są doskonałym źródłem cynku.

2. Figi

Uważane są za afrodyzjak od wieków. Może to nieco zaskakujące, ale zawdzięczają to swojemu kobiecemu kształtowi. Choć wydaje się, że coś w tym jest, ponieważ cukier powoduje zwiększenie energii, a tym samym skłonności do amorów rosną. Z tych samych powodów już w starożytnej Persji zalecano małżonkom spożywanie miodu.

3. Cynamon

Ma działanie rozgrzewające oraz poprawia krążenie krwi, dlatego będzie miał działanie pobudzające. Podobnie będzie działał również imbir, który także traktowany jest jako silny afrodyzjak.

4. Lubczyk

To przyprawa, która jest uznawana za afrodyzjak. Dodawanie jej do potraw potrafi istotnie zaostrzyć miłosny apetyt. Wśród przypraw za królową uważa się wanilię, ponieważ już sam jej aromat ma powodować, że chęć do wspólnych chwil będzie większa.

5. Bakłażan

Nazywany jest także gruszką miłości. Naukowcy podkreślają, że spożywanie bakłażanów będzie miało pozytywny wpływ na poziom cholestrolu we krwi, a tym samym będzie można ochronić się przed chorobami układu krążenia. Dzięki temu w sypialni mamy lepsze ukrwienie ciała a to sprawia, żę i wrażliwość na dotyk jest większa.

6. Czekolada

W składzie ma teobrominę, która swoim działaniem jest podobna do kofeiny i usuwa zmęczenie, poprawia nastrój a tym samym oczywiście skłonność do miłosnych igraszek automatycznie będzie również większa dzięki niej.

7. Truskawki

Działanie pozytywne na chęć do igraszek dzięki truskawkom jest zauważalne od bardzo dawna. Mają one w składzie witaminy z grupy B oraz cynk. Dzięki temu dobrze wpływają nastrój oraz zwiększają libido.

8. Befsztyk

Powiedzenie przez żołądek do serca jest oczywiście powszechnie znane, pewnie nie raz się z takim określeniem spotkaliśmy. Kobieta, która chce pobudzić mężczyznę powinna przygotować mu befsztyk. Znajdujące się w jego składzie białko powoduje wzrost testosteronu i tym samym mężczyzna od razu stanie się bardziej męski.

9. Arbuz

Amerykańscy badacze zdołali potwierdzić, że arbuz może powodować działanie, które będzie podobne do działania viagry. Ma w składzie związki aktywne, które powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych i tym samym większe pobudzenie. Podobne działanie jest przypisywane również ananasowi.

10. Szparagi

Niezwykła pozycję wśród naturalnych afrodyzjaków mają oczywiście szparagi, które przywodzą na myśl jedno skojarzenie. Ale to nie wszystko co za nimi przemawia. Mają sporo potasu oraz wapnia, które potrzebne są do tego, by organizm produkował hormony. Dlatego ich działanie na miłosne moce jest tym samym większe.  Wprowadzenie do menu tych kilku składników może powiększyć miłosne możliwości. Dzięki nim będzie można zwiększyć libido, wprowadzić więcej uczuć do związku. Jeśli czujecie, że wasze emocje w sypialni przygasły to właśnie wybór tych propozycji będzie doskonałą decyzją.