Plan diety

Jeśli jesteście zainteresowani atrakcyjnymi propozycjami indywidualnego planu żywieniowego to zachęcam do zapoznania się z nowym wpisem, który dla Was przygotowuje. Cała dieta była wcześniej przygotowana pode mnie a potem zanotowana, dlatego możemy teraz w ten sposób stworzyć konkretny plan diety. Taki plan pozwoli w ciągu kilku miesięcy schudnąć nawet 20 kg. Poznajcie więc podstawowe zasady i sposoby prowadzenia tej diety. Prowadząc ją warto być pod kontrolą lekarza, dzięki czemu będzie można mieć dokładne informacje o tym jaki jest stan zdrowia, czy są jakieś powody do nie pokoju.

Przygotowany plan diety obejmuje 28 dni, więc jest to dość długi okres, dlatego przy dobieraniu zestawu posiłków trzeba było szukać takich rozwiązań, dzięki którym będzie można liczyć na to, że taka przygotowywana dieta będzie miała uniwersalny charakter. To ważne, ponieważ jeśli chodzi o taką dietę jej wrogiem bardzo często okazuje się być to, że jedzenie ma charakter monotonny. Jeśli chodzi o surówki czy różne dodatki warto będzie również szukać tych możliwości, w których w diecie poszczególne elementy będzie się zmieniało na sezonowe. Dużo zależy kiedy ktoś będzie chciał taką dietę prowadzić i posiłki będzie trzeba zestawić właśnie z tym kiedy dieta będzie prowadzona.

Podstawowe zasady w ramach diety

W Poszczególnych posiłkach możemy mówić o kilku podstawowych zasadach, którymi trzeba się kierować.

Przy pierwszym posiłku zaczynać można od kanapek, stawiając na serek, cienką drobiową wędlinę a także warzywa kanapkowe. Można spożyć trzy kanapki z użyciem razowego chleba, albo 6 kanapek z chrupkim chlebem. Kaloryczność powinna być poniżej 400 kcal. Jeśli ktoś swoją dietę śniadaniową opiera o musli czy płatki z mlekiem to w takiej sytuacji będzie trzeba postawić na taką ilość, dzięki której faktycznie będzie się można dobrze najeść.

Przy posiłku drugim będzie trzeba postawić na zestawienie, w którym będzie dużo świeżych produktów, sałatek i surówek, które nie będą nadmiernie kaloryczne a jednocześnie pozwolą się najeść. Także umysł będzie takie jedzenie odbierał pozytywnie w momencie, gdy dostarczone będzie w dużej ilości.

W przypadku owoców trzeba również myśleć o tym, by mieć około 200 kalorii i jednocześnie by na jakiś czas nie było czuć głodu. Tutaj również trzeba będzie iść w kierunku tych owoców, które są akurat w danym okresie dostępne jako świeże. Jeśli jest sezon to warto jeść arbuzy, które mają mało kalorii, dużo witamin i dają uczucie sytości.

Kolejna istotna kwestia to bazowanie w swoich posiłkach na zupach. Tutaj stawiamy na gęste, warzywne zupy, ale nie takie gotowane na kościach czy żeberkach. Takimi zupami można się tak naprawdę zapychać, ponieważ mają one mało kalorii a porcja warzywna również będzie dawała skuteczne uczucie sytości. Przygotowywane zupy to również wartościowe pod kątem witaminowym składniki i z tego względu również warto będzie po nie sięgnąć.

Jeśli chodzi o obiad właściwy to każdy może sam go komponować. Ważne, żeby mieć około 50 gram suchych węglowodanów typu kasza, ryż, makaron czy ziemniaki. Do tego również trzeba będzie dobrać kawałek mięsa bądź ryby. Do tego oczywiście do obiadu trzeba również zestawić jakąś surówkę albo sałatkę.

W przypadku kolacji wszystko będzie uzależnione od rozkładu dnia, jedynie jedzą obiad o 15 i wtedy faktycznie kolacja powinna się w jadłospisie znajdować. Natomiast jeśli ktoś je obiad o 18 to wtedy już miejsca na kolacje nie będzie. Dlatego tak naprawdę trzeba tutaj myśleć o indywidualnych dopasowaniu w zależności od tego jakie kto ma zapotrzebowanie i jak rozdziela posiłki w ciągu dnia. 

Nie wiesz jak ułożyć plan diety samodzielnie? Wybierz sprawdzone rozwiązania oparte o zdrowe produktu w cateringu dietetycznym. Sprawdź ofertę Cateromarket.pl.