W jaki sposób wybrać catering dietetyczny?

Catering dietetyczny cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Początkowo był zamawiany jedynie przez celebrytów i sportowców. Dziś z usług dietetycznego cateringu skorzystać może praktycznie każdy. Rośnie też liczba firm, które oferują tego typu usługę. Jak zatem wybrać catering dietetyczny, dostosowany do naszych potrzeb?

Czym jest catering dietetyczny

Catering dietetyczny to specjalnie skomponowane i zbilansowane posiłki, które są codziennie dostarczane do naszego domu. Posiłki są przygotowywane przez dietetyków, dzięki czemu są zdrowe i pożywne. Najczęściej koszt takich pięciu posiłków dziennie nie przekracza pięćdziesięciu złotych. Wśród diet oferowanych przez wiele firm możemy wybrać standardową na bazie 1000 kalorii, 1500 kalorii, 2500 kalorii, a także wegetariańską, ketonową, paleo, wegańską czy bezglutenową. Możemy też poprosić o wyeliminowanie niektórych składników z menu i położenie nacisku na preferowane przez nas potrawy.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim to doskonały sposób, aby zacząć odżywiać się zdrowo czy gdy chcemy rozpocząć dietę odchudzającą. Często, zwłaszcza osoby początkujące – nie potrafimy stworzyć zbilansowanych posiłków. Nie chodzi tu nawet o zasady gotowania, ale umiejętność znalezienie odpowiednich składników, dobrania ich pod kątem kaloryczności i stworzenia menu na cały tydzień. Co więcej, nie każdy z nas ma czas, aby zajmować się codziennym przygotowaniem posiłków. Korzystanie z cateringu dietetycznego, to najprostsze rozwiązanie na uzyskanie diety, dostosowanej do naszych indywidualnych potrzeb.

Jak wybrać catering dietetyczny?

Musimy wybrać odpowiednią firmę. Istnieje szereg podmiotów, które mają już ustaloną renomę na rynku. W takich przypadkach możemy być pewnie, że wybór usług w tych firmach jest właściwą decyzją. Jednak w większości przypadków koszt takiej usługi będzie nieco wyższy, niż gdy skorzystamy z usług mniej znanych firm. Wtedy warto przejrzeć fora społecznościowe, przejrzeć komentarze i opinie od użytkowników. Dowiedzmy się także czy dana firma zatrudnia wykwalifikowanego dietetyka. Ten powinien przeprowadzić z nami wywiad, który pozwoli mu określić nasze potrzeby żywnościowe i w efekcie ustalić właściwą dietę. Wcześniej odwiedzić należy stronę internetową dostawcy usług. Dowiemy się jakie posiłki są przygotowywane, z jakich składników są komponowane. Czy menu odpowiada naszym gustom kulinarnym i czy jest urozmaicone? Pamiętaj, że nawet najsmaczniejsze posiłki, kiedy są podawane przez długi czas w niezmienionej formie, mogą stać się przekleństwem i ostateczne zniechęcić nas do zdrowej i zbilansowanej diety. Dobrą opcją jest tak zwany dzień próbny. Możemy podczas niego spróbować posiłków serwowanych przez daną firmę i naocznie się przekonać czy ich smak nam odpowiada. Warto też dowiedzieć się skąd pochodzą składniki przyrządzonych przez kucharza potraw. Jeśli szczególnie cenimy sobie żywność wolną od GMO czy produkowaną pod kątem zgodności z Bio, to warto dopytać o to dostawcę usług. Wybierz firmę, która znajduje się w twojej okolicy. Może to mieć duże znaczenie, jeśli chodzi o dostawę terminową posiłków i sam ich proces transportowania. Ostatecznie dowiedz się też czy na przykład wraz z posiłkami dostarczane są sztućce. Szczególnie warto to uczynić, gdy na przykład zamawiasz jedzenie do miejsca pracy. W takim przypadku jedzenie posiłków przy konieczności – „kombinowania” sztućców może być nieco uciążliwa. Dowiedz się też, jakie są rozmiary porcji, które otrzymasz. Nikt z nas nie chcę otrzymać jedzenia, które jest niedostosowane do naszych potrzeb, kiedy na przykład ważymy więcej lub mamy większe zapotrzebowanie energetyczne.