Co to jest dieta keto?

Czy chcesz stać się najszczuplejszą, najzdrowszą i najbardziej energiczną wersją samego siebie? Rozważ dietę ketogeniczną - ma ona poparcie naukowe i przynosi rzeczywiste rezultaty!

Ta dieta o niskiej zawartości węglowodanów może pomóc zmienić Twój wygląd, samopoczucie i wydajność w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Pomyśl o: bezwysiłkowej utracie tłuszczu, zwiększeniu i ustabilizowaniu poziomu energii, poprawie jasności umysłu i zmniejszeniu ryzyka wystąpienia wielu chorób.

Podstawy
Jak więc zacząć? Większość dietetyków zaleca ograniczenie całkowitej ilości spożywanych węglowodanów do 50 g dziennie lub mniej, koncentrując się na węglowodanach inteligentnych, o niskim indeksie glikemicznym i wysokiej zawartości błonnika oraz eliminując cukry dodane. Pomoże to w przejściu do tzw. ketozy odżywczej. Chodzi o to, by na talerzu znalazły się warzywa, na wierzchu porcja białka wielkości dłoni, a na koniec tłuszcze. Ta zmiana sposobu odżywiania na wysokiej jakości białka, zdrowe tłuszcze i warzywa o dużej zawartości błonnika zmienia również sposób, w jaki organizm spala energię. Krótko mówiąc, zamiast węglowodanów jako paliwo będziesz spalać przede wszystkim tłuszcz. Faktem jest, że wszyscy mamy zdolność do zmiany sposobu spalania węglowodanów na spalanie tłuszczów, ale większość z nas nigdy nie korzysta ze ścieżki tłuszczowej przez dłuższy okres czasu, ponieważ jemy węglowodany co trzy godziny. Brzmi znajomo?

Jak długo to trwa?
Aby uruchomić system energetyczny keto i zacząć czerpać energię ze zmagazynowanej tkanki tłuszczowej, należy poświęcić się keto na okres od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od osoby. Dobry punkt wyjścia? Eksperymentuj przez okres dwóch tygodni, zgodnie z protokołem THR1VE. Jak zawsze, przed rozpoczęciem należy skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia, zwłaszcza jeśli masz jakieś konkretne pytania lub wątpliwości. Wspaniałą wiadomością jest to, że dowody antropologiczne wskazują, że zostaliśmy stworzeni, by używać tłuszczów jako paliwa - więc powinieneś dość szybko zauważyć i odczuć korzyści.

Bonus!
Nie tylko z czasem stracisz nadmiar tkanki tłuszczowej i osiągniesz swoją idealną wagę, ale także będziesz korzystać ze stale dostępnego źródła energii. Eliminuje to wzloty i upadki związane z dietą opartą na węglowodanach. Wiele osób zgłasza również zwiększoną jasność umysłu i produktywność, ponieważ mózg funkcjonuje optymalnie na ketonach, wśród wielu innych korzyści.

Chcesz przejść na keto?

Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać:

1. Jedz więcej tłuszczu
Tak, choć może się to wydawać sprzeczne z intuicją, przechodząc na keto jesz tłuszcz, aby stracić tłuszcz. Zwiększ spożycie "zdrowych tłuszczów", w tym oliwy z oliwek, oleju kokosowego i masła z własnego chowu. Unikaj wywołujących stan zapalny przetworzonych olejów i tłuszczów, takich jak oleje roślinne, przemysłowe i z nasion. Chcesz jeść więcej zdrowych tłuszczów? Polecamy książkę Niny Teicholz The Big Fat Surprise.

2. Rozważ przerywany post (Intermittent Fasting)
Przerywany post polega na ograniczeniu czasu spożywania posiłków do około 8 godzin dziennie (istnieje wiele różnych filozofii, ale ta jest naszą preferowaną). Na przykład jedzenie codziennie między 12.00 a 20.00 odpowiada 16-godzinnemu okresowi postu. Jest to prosty i wygodny sposób na obniżenie poziomu glukozy i przestawienie się na spalanie tłuszczu. Upewniając się, że wszystkie posiłki spożywane w tym oknie są gęste od składników odżywczych i odpowiednio kontrolowane pod względem porcji, możesz również bez wysiłku zmniejszyć ilość spożywanych kalorii, aby jeszcze bardziej usprawnić utratę tłuszczu.

3. Zmniejsz objętość treningu, skup się na jego intensywności
Wiemy, że zmniejszenie ogólnej objętości treningu jest z wielu względów sprzeczne z intuicją. Jednak najważniejsze jest, aby zapewnić sobie możliwość zmniejszenia kalorii i przejścia na spalanie tłuszczu bez zwiększania kortyzolu, utraty mięśni i obniżenia metabolizmu. Chcemy zachować, a nawet wzmocnić prozdrowotne mięśnie przy jednoczesnym zrzucaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Trening powinien być krótki, rzadki i intensywny, szczegółowe zalecenia znajdziesz w naszym protokole THR1VE. Taki model treningu pozwoli Ci zaoszczędzić cenny czas, jednocześnie poprawiając wynik końcowy. Zwycięzca!