8 najlepszych produktów przedtreningowych

Wielu z nas uderza na siłownię na pusty żołądek, myśląc, że zmusi to nasz organizm do spalania nagromadzonego tłuszczu i pomoże nam schudnąć. Jednak badania wykazały, że nie jest to prawdą.

W rzeczywistości, głód prowadzi do spadku poziomu energii i wczesnego wyczerpania. W efekcie ćwiczysz krócej i z mniejszą intensywnością, spalając mniej kalorii. Konsekwentne wybieranie "treningu na czczo" prowadzi również do utraty masy mięśniowej - to spowalnia metabolizm, oddalając cię od celu, jakim jest utrata wagi.

Nie oznacza to jednak, że musisz jeść ciężkie śniadanie. Zbyt pełny żołądek sprawi, że będziesz ospały.

Dietetycy twierdzą, że należy podążać środkową ścieżką i jeść odpowiednie jedzenie o odpowiedniej porze, aby organizm miał siłę i moc do sesji ćwiczeń.

Oto lista 8 najlepszych pokarmów przedtreningowych:

    Owies:Miska owsianki jest idealnym paliwem dla tych, którzy ćwiczą rano. To superfood sprawia, że czujesz się najedzony po całonocnym poście i jest wypełniona węglowodanami, głównym źródłem energii dla naszego organizmu. Wysoka zawartość błonnika w owsie prowadzi do stopniowego uwalniania cukru do krwiobiegu, utrzymując wysoki poziom wytrzymałości na długo.Grillowany kurczak:Osoby, które ćwiczą wieczorami lub późno w nocy mogą cieszyć się dwoma kawałkami soczystego grillowanego kurczaka z małą pomocą ryżu lub pieczonych ziemniaków na boku. Podczas gdy kurczak jest dobrym źródłem białka, brązowy ryż i ziemniaki zawierają niezbędne węglowodany, które zwiększają energię i endurance.Sprouts: Ciesz się miską-pełna sałatka z kiełków lub chana chaat godzinę przed treningiem. Kiełki i rośliny strączkowe są bogatym źródłem białka dla wegetarian i zawierają przyzwoitą ilość węglowodanów złożonych (potrzebne do wytrzymałości).Chleb pełnoziarnisty: Opt za plasterek lub dwa, gdy nie masz czasu na gotowanie. Chleb pełnoziarnisty zawiera hojną dawkę węglowodanów. Dodaj do niego masło orzechowe lub miód, aby dodać sobie zastrzyku sił. Pamiętaj jednak, by zjeść go co najmniej 45 minut przed ćwiczeniami.Jajka:Godzinę lub dwie przed treningiem siłowym zjedz omlet z dwóch jajek, obficie posypany warzywami. Dodaj kromkę chleba, jeśli wykonujesz więcej ćwiczeń cardio. Jajka mają najwyższą biodostępność białka - co oznacza, jak skutecznie białko może być wchłaniane przez organizm - i są też pyszne.Banany:Eksperci zalecają banana każdego dnia. Batoniki Nature's granola są nie tylko bogate w złożone węglowodany, ale także w potas, który pomaga w utrzymaniu funkcji nerwów i mięśni. Organizm nie przechowuje potasu przez długi czas, dlatego eksperci zalecają zjedzenie średniego banana 30-45 minut przed ćwiczeniami. Dodaj pół kubka jogurtu, aby podnieść iloraz białka.Kofeina:Gdy nie masz nastroju na jedzenie, delektuj się dużym kubkiem herbaty z mlekiem lub kawy przed wyjściem na siłownię. Podczas gdy mleko dostarcza umiarkowaną ilość węglowodanów i białka, badania wykazały, że kofeina zwiększa wydajność treningu. Dostarcza energii do mięśni i skłania ich do spalania przechowywanego tłuszczu, a nie węglowodanów dla energy.Pistachios & Blueberries: Jeśli jesteś uruchomiony późno, chrupać na garść pistacji i borówek podczas jazdy do siłowni. Orzechy i owoce oferują potężne białko-carb combo.

Badania opublikowane w Journal of the International Society of Sports Nutrition wykazały, że borówki mają właściwości przeciwzapalne, które pomagają zapobiegać bolesności po treningu spowodowanej napięciem mięśni.

Ustal swoje własne nawyki żywieniowe przed i po treningu. Przekąska na 40-60 minut przed treningiem sprawdza się w przypadku większości z nas.

Tagi: BananykofeinaeggiGrillowany kurczakOatsPistachios & BlueberriesPre-workout FoodssproutsWhole grain bread